Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

14.3.2008 - Ministr Gandalovič navštívil postižené lesy Benešovska

AGRO RUBRIKY -> lesnictví

Ministr Gandalovič navštívil postižené lesy Benešovska - zvětšit fotografii

Ministr zemědělství Petr Gandalovič včera navštívil vichřicí poničené lesy na Benešovsku. Ministr přímo v lese zhodnotil škody napáchané větrem a prohlédl si způsob odklízení kalamitního dřeva.

„Už známe přesnější odhady škod způsobených vichřicí Emma, jedná se zhruba o milion devět set tisíc kubíků dřeva. I přes zdánlivě hrozivá čísla je rozsah škod třetinový ve srovnání s orkánem Kyrill,“ řekl ministr zemědělství Petr Gandalovič. MZe situaci pečlivě sleduje a vyhodnocuje. Díky zkušenostem s odklízením škod po orkánu Kyrill budou práce na odstranění škod rychlé a efektivní. „Vzhledem k menšímu rozsahu škod jsme zjistili, že není zapotřebí přijímat žádná výjimečná opatření jako tomu bylo v případě orkánu Kyrill,“ dodal ministr Gandalovič.

„V současné době analyzujeme ekonomický dopad Emmy,“ uvedl Jiří Novák, generální ředitel Lesů České republiky, s. p. „Předpokládáme, že její následky budou zlikvidovány do třicátého června, jak nám ukládá zákon. Už dnes ale víme, že je několik lokalit například na Jindřichohradecku v jižních Čechách, kde to do tohoto termínu nestihneme,“ dodal Novák. Cílem MZe a LČR je, aby trh v Česku byl zásobován průběžně. Z toho důvodu se uvažuje o založení tzv. mokrých skladů či o skládkování dřeva v plastových foliích, aby byly zásoby dřeva na trh uvolňovány průběžně a aby nedošlo k přesycení trhu s dřívím.

„Zvýšenou pozornost budeme věnovat případnému výskytu kůrovce, musíme předejít kůrovcové kalamitě,“ uzavřel ministr Gandalovič. Část padlých stromů bude použita jako lapače na kůrovce, a to vzhledem k tomu, že letošní rok je svými klimatickými podmínkami příznivý pro jeho množení. Vhodné stromy budou ponechány v lese, aby do nich kůrovec nakladl vajíčka a tyto stromy pak budou z lesa odstraněny.

Tisk
Autor: Petr Vorlíček, MZe


Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA

Zobrazit detail
bez komínu,bez kouře, na dálkové ovládání